1950

VAN

Kuralkan Atölyesi

Kuralkan’ın yolculuğu, Türkiye’nin büyüme yolculuğunun özetidir! 1950’lerde Kuralkan Atölyesinde başlayan yolculuğumuzda, binlerce insana istihtam sağladık. Yüzbinleri motosiklet ve bilgisayar teknolojiyle tanıştırdık. Üretimle, ihracatla, istihtamla, ülkemizle birlikte büyüdük.

1960

Üretim ve İhracatın İlk Adımları

İlk adımlar Kuralkan Atölyesinde radyo tamiriyle atılmaya başlıyor.

1984

MZ'ler Türkiyede

Alman efsanesinden, Efsane Türk’e... İlk motosikletlerin Türkiye’ye gelişi. Kuralkan Alman efsanesi MZ motosikletlerini Türkiye’ye getirmeye başladı.Türkiye’nin dünyaya açıldığı yıllar.

1988

TÜM TÜRKİYE

Bayi Ağı Kuruluyor

İlk bayiler toplantısı. Kanuni satış ve servis ağı filizleniyor... Motosikletseverler MZ’lerle tanışmaya başlıyor.

1991

Sena Bilgisayar Kuruluyor

ürkiye bilgisayarla tanışıyor. Kuralkan Bilgisayar sektörünün öncülerden biri olan Austin bilgisayarı Türkiye’ye getiriyor.

1992

KRN Bilgisayarın Doğuşu

Türkiye’nin ilk bilgisayar markalarından biri doğuyor. 1992 Yılı Türkiye’nin ilk bilgisayar markalarındanbiri doğuyor. KRN marka bilgisayarlar onbinlerce bilgisayar kullanıcısının ilk bilgisayarı oluyor.

1994

Ülkede Satılan Monitörlerin %40'ı Sena Bilgisayar'dan

Sena Bilgisayar Türkiye’nin en büyüklerden biri. Türkiye'deki monitörlerin %40'ı Sena Bilgisayar tarafından getiriliyor.

1995

Fabrika Türkiye'de

Alman Efsanesi Türkiye’de Kuralkan MZ motosiklet fabrikasını satın aldı. Tesis Türkiye’ye taşınıyor.

1995

Sedef Bilgisayar Kuruluyor

Yazılım alanında faaliyet göstermek üzere Sedef Bilgisayar kuruluyor.

1996

Bilişimde Uluslararası İş Birliği

Kuralkan dünyaca ünlü DELL bilgisayarlarının Türkiye distribütörlüğünü aldı. Sentim DELL ile birlikte büyük pazar başarısı yakalıyor.

2001

Sentim Vizyon Yeniliyor

Kuralkan yeni bir vizyonla bilişim sektöründeki yatırımlarını büyütüyor.

2005

Sentim Microsoft İşbirliğinin Temelleri Atılıyor

Sektörünün lideri Sentim Bilişim, Dünya Devi Microsoft firmasını ile iş ortaklığına başladı.

2009

Sentim Yılın Sistem Entegratörü

Sektörün en prestijli ödüllerini alan Sentim, bu yıl da Bilişim 500'de sektörünün lideri oldu.

2009

Sentim Yılın İş Ortağı

Kendi alanında bir dünya devi olan Microsoft ile LAR Partner olan Sentim Bilişim, Bu iş ortaklığı sayesinde her yapı ve ölçekteki müşterilere her türlü bilişim teknolojileri ürün ve çözümü sunabilmektedir. Büyük havayolu şirketlerinden bankalara, devlet kurumlarından üniversitelere kadar bir çok büyük proje Sentim imzasıyla hayata geçiyor.

2011

Fatih Projesinde Sentim imzası

Eğitimde Fatih Projesi (Fırsatları Araştırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Türkiye’nin geleceğine yön vermesi beklenen en büyük bilişim projelerinden biri olan Fatih Projesinde Sentim yerini alıyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki binlerce okulun altyapısı Sentim tarafından kuruluyor.

2013

AĞRI

Sentim Çağrı Merkezi

Sentim en büyük çağrı merkezini Ağrı’da kuruyor. Türkiye'nin en büyük çağrı merkezlerinden birine sahip olan Sentim Bilişim İstanbul’da olduğu gibi Ağrı’da da hızla büyümeye ve istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Ağrı çağrı merkezi gelecekte 6000 kişiyi istihdam edecek kapasiteye sahip. İlk açıldığında 100 kişinin çalıştığı Sentim Ağrı Çağrı Merkezi'nde şu anda 400 personel görev yapıyor.

2013

Hedef Bölgesel Güç Olmak

Bajajla küresel işbirliği HİNDİSTAN’ın ve dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden Bajaj Auto Ltd. (BAL), Türkiye ve Avrupa pazarına giriş için Kuralkan Motorlu Araçlar (Kanuni) ile ortaklık anlaşması imzaladı.

2015

Türkiye’nin Bilişim Gücü

Sentim Türkiye’nin en büyüklerinden biri. Sentim Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında.

2016

Sentim Apple İşbirliğinin Temelleri Atılıyor

Sentim Bilişim, dünyanın önde gelen Bilişim/Elektronik firmalarından Apple ile, "Yetkili Sistem Entegratörü" ve "Yetkili Satıcı" olarak iş ortaklığına başladı.

2017

Sentim Unvan Değişikliği / Sentim ve Kuralkan Birleşiyor

Kuralkan Şirketler Grubu altında yaklaşık 30 yıldır Bilişim Teknolojileri alanında hizmet veren Sentim Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., Kuralkan Motorlu Araçlar San. ve Tic. A.Ş. ile aynı çatı altında birleşerek Kuralkan Bilişim Otomotiv San. ve Dış Tic. A.Ş. unvanını aldı.

2023

Cumhuriyetimizin 100.Yılında Küresel Güç Olma Yolunda

Hedefimiz Türkiye’nin küresel güçlerinden biri olmak Çalışarak, üreterek, küresel ölçekli iş birlikleri ile büyüyen, binlerce insanımıza istihdam milyonlarca yurttaşımıza hizmet üreten Kuralkan Gurubu Cumhuriyetimizin 2023 yılı vizyon ve hedeflerinin lokomotiflerinden biri olacaktır.