Lisanslama Hizmetleri

Toplu Lisans Uzmanlığı ile Sentim müşterilerinin yazılım lisansı almak ve yönetmek gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İşletmelere Microsoft Toplu Lisans çözümleri ve hizmetleri sunarak müşterilerinin hem yasal açıdan hem de bilgi teknolojileri yönetimi açısından eksiklerini tamamlamaktadır. Bizler Microsoft ürünleri ile ilgili tüm lisanslama modelleri için çözüm üretebiliyoruz. Lisanslama danışmanlarımız sizin için en uygun modeli belirleyecek ve teklif olarak size sunacaktır.


Open Lisanslama

1) Open License
5 ile 250+ masaüstü bilgisayara sahip küçük ve orta ölçekli işletmeler için toplu lisanslama fiyat avantajı ve kullandıkça ödeme esnekliği sağlayan toplu lisanslama modelidir.

2) OV – Open Value (Open Lisanslama)
5 ile 250+ masaüstü bilgisayara sahip küçük ve orta ölçekli işletmeler için eğitim, planlama hizmetleri, en son yazılım sürümüne erişim ve ürün desteği gibi avantajlar sunan Yazılım Güvencesi ile birlikte IT yatırımınızı kolayca yönetebilmeniz için basitleştirmiş lisans yönetimi sunan toplu lisanslama modelidir.

3) OVS – Open Value Subscription (Open Lisanslama Üyeliği)
Open Value’dan farklı olarak daha ucuz başlangıç maliyeti sunmaktadır. Masaüstü sayınızın azalması durumunda lisans sayınızı da azaltma seçeneği sunmaktadır. Buna ek olarak ödemesini yaptığınız lisanslara sadece anlaşma dönemi boyunca sahip olabilirsiniz.


Kurumsal Sözleşmeler

1) EA- Enterprise Agreement (Kurumsal Sözleşme)
500+ masaüstüne sahip büyük kurumlar için ciddi oranda maliyet avantajı sağlayan ve tek bir anlaşma üzerinden kolay lisans yönetimi ve bütçe takibi olanağı sağlayan toplu lisanslama modelidir. Bu anlaşma modeli ile kurumunuzda en son Microsoft teknolojisini kolaylıkla standart hale getirebilirsiniz.

2) EAS – Enterprise Agreement Subscription (Kurumsal Sözleşme Üyeliği)
Enterprise Agreement’dan farklı olarak üyelik temelli lisanslama seçeneğiyle standart lisanslama fiyatına kıyasla avantaj sağlamaktadır. Satın aldığınız lisanslara sadece anlaşma dönemi boyunca sahip olabilirsiniz.

3) SCE – Server and Cloud Enrollment (Sunucu ve Bulut Kaydı)
Enterprise Agreement kapsamında bir veya birden fazla Microsoft sunucu ve bulut teknolojisini standart hale getirmenizi sağlayan toplu lisanslama modelidir. Bu anlaşma modeli kapsamında olan ürün ailelerine yapacağınız taahhütler doğrultusunda en iyi fiyata ve diğer avantajlara ulaşabilirsiniz.


CSP – Cloud Solution Provider (Bulut Çözüm Sağlayıcısı)

Microsoft bulut ürünlerine sahip olmanızı sağlayan üyelik temelli, aylık ödeme yapılan esnek lisanslama modelidir. Böylece istediğiniz zaman başlayıp istediğiniz zaman durabilirsiniz ve kullandığınız kadar ödemiş olursunuz.


MPSA – Microsoft Products & Services Agreement (Microsoft Ürün ve Hizmet Sözleşmesi)

Microsoft Ürün ve Hizmet Sözleşmesi (MPSA), daha fazla esneklik ve kolaylaştırılmış self servis araçlar sağlayan basitleştirilmiş bir sözleşmedir. MPSA, Microsoft bulut hizmetlerinin, yazılımların ve Microsoft Yazılım Güvencesinin bir arada satın alınmasını sağlar. Yeni satın alma Hesabı yapısı, size daha esnek satın alma seçenekleri sunar ve nasıl satın alma yapacağınız konusunda daha fazla kontrol imkânı verir ve fiyat koruması ile çok yıllık süre seçeneklerine sahip olursunuz. Yeni self servis araçlar, satın almalarınızı tek bir görünümde bir araya getirmenizi sağlar, bu da varlıklarınızı daha kolay yönetmenize izin verir. 250 veya daha fazla kullanıcısı olan kuruluşlar için uygundur. MPSA yalnızca ihtiyacınız olanı, ihtiyacı olan kişiler için, istediğiniz süre boyunca lisanslamayı kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır.


Danışmanlık Hizmetleri

• Microsoft 365,
• Azure (IaaS, OMS),
• Enterprise Mobility + Security (EMS),
• Win10 Enterprise Servisler
• SystemCenter (Private & Hybrid Cloud)

gibi Microsoft ürün ve hizmetlerinin satış öncesi (Pre-Sales) ve satış sonrası (Post-Sales) olmak üzere danışmanlık ve destek hizmetleri verilmektedir.


Dijital Güvenlik Hizmetleri


Cihaz Güvenliği

Değişen cihaz modelleri ile birlikte her yerden anlık olarak erişilen şirket verileri için güvenliğinizi cihazlardan başlayarak sağlayın. Şüpheli etkinlikleri izleyen ve anında müdahale etmenizi kolaylaştıran teknolojiler ile üçüncü kişilerin verilerinize erişmesini kısıtlayın. Windows 10 ile birlikte kullanabileceğiniz Windows Defender ATP ile güvenlik ihlallerini kontrol altına alın. Microsoft Intune ile de cihazlarınızı şirket ağına kaydederek, güncel güvenlik güncelleştirmelerini almasını sağlayın.


Kimlik Güvenliği

Posta kutularınızı yeni ve gelişmiş saldırılara karşı gerçek zamanlı olarak koruyabilirsiniz. Güvenli olmayan eklere karşı koruma sağlayarak ve korumayı kötü amaçlı bağlantıları da içerecek şekilde genişletip, Exchange Online Protection’ın güvenlik özelliklerini tamamlayarak ve daha iyi bir zero day koruması sağlayın. Pasif savunmadan aktif savunma ve hücuma geçerek tüm bağlı sistemlerinizi koruyun.


e-Posta Güvenliği

Kurumsal uygulamaların şirketler içerisindeki gelişimiyle birlikte kullanıcılarınız için tek bir kimlik belirleyin. Kimliğin güvenliğini; güvenli çoklu oturum açma, çok faktörlü kimlik doğrulama, risk tabanlı koşullu erişim ve şüpheli davranışları analiz ederek sağlayın.


Veri Güvenliği

Bilginin kurumsal ağlar dışında birçok cihazlar üzerinden tüketildiği dönemde verinin kaynağından itibaren koruma altına alınmasını sağlayın. Bu yeni dönemde de verinin kimler ile paylaşılması gerektiğini siz belirleyin, veriye; kim tarafından, ne zaman ve nereden erişim sağladığını siz yönetin.


Bulut Çözümleri


Azure

Microsoft Azure, Microsoft’un bulut platformudur, İşletmeniz için güvenilir ve esnek bir çözüm sunarak pek çok alanda işletmenizin profesyonel uygun maliyetli çözümüdür. Azure ile işletmenizin yüksek güvenlik ve süreklilik gerektiren değerli bilgilerinizi sürekli ve kesintisiz paylaşmanızın yanı sıra uygulamalarınızıda ulaşabilir kılmanın en etkin yoludur, orta ve büyük işletmelerin bulut çözümleri için hemen bizi arayın.


Office365

Office 365, Microsoft tarafından sağlanan bir bulut platformu hizmetidir. E-postalarınıza, takviminize, dokümanlarınıza istediğiniz yerden erişip online olarak düzenlemenize, çalışmanıza imkan sağlamaktadır. Firmamız, Microsoft iş ortağı olarak Office 365 ürünleri konusunda destek ve projelendirme çözümleri sağlamaktadır. Office 365 Microsoft’un en son teknolojilerinden olan, çok avantajlı bir bulut sistem çözümüdür. İşletmeniz için bu platforma geçişiniz konusunda en uygun çözümleri birlikte gerçekleştirebiliriz.